Науково-дослідна робота ведеться у відповідності із пріоритетними напрямками розвитку культури і мистецтва та спрямована на пошук шляхів і засобів оптимізації навчального процесу та удосконалення системи підготовки кваліфікованих фахівців.

Тема науково-творчої роботи кафедри рисунку та проєктної графіки: «Соціологічні, естетичні та ергономічні аспекти формування предметно-просторового середовища засобами образотворчого мистецтва та дизайну».

Найважливіші результати досліджень, які проводились за індивідуальними планами викладачів згідно кафедральних тематик відповідно до наукових напрямів, затверджених Вченою радою університету:

  • створено 145 творів декоративного мистецтва, 243 творів живопису, 89 графічних творів, 17 проектів інтер’єру;
  • отримано 6 патентів на винаходи, 11 свідоцтв про реєстрацію авторського права на твір;
  • опубліковано 2 монографії відповідно до вимог МОН та 2 монографії у закордонних наукових видавництвах, 7 публікацій у журналах, що входять до науковометричних баз даних (Scopus, Web of Science ), 28 публікацій у журналах та збірниках наукових праць за кордоном, 23 публікації  у журналах, що включені до переліку наукових фахових видань України та мають ISSN;
  • прийнято участь у 36 наукових конференціях та творчих фестивалях, виставках тощо, які проходили в Україні та за кордоном, зокрема в Польщі, Норвегії, Ізраїлі, Єгипті, Угорщині;
  • проведено 12 авторських виставок художніх творів.

Викладачі кафедри активно проводять роботу з обміну досвідом та розробки новітніх методик і засобів в напрямку дизайну, із створення сумісних виставок, обміну делегаціями, науковими, навчальними та методичними матеріалами.

В рамках освітньо-професійної програми кафедра підтримує ділові зв’язки з Технологічно-природничим університетом ім. Яна і Єнджея Шнядецьких у Бидгощі (Республіка Польща) та Академією образотворчих мистецтв у Познані (Республіка Польща), що передбачає обмін студентами, участь у семінарах і симпозіумах, фестивалях і виставках та має значний вклад в навчальний процес та в науково-дослідну роботу студентів і викладачів.

Викладачі кафедри підвищили свою кваліфікацію шляхом стажування в інших вищих наукових закладах та установах, зокрема стажування у Природничо-технологічному університеті (м. Бидгощ, Польща), університеті Collegium Civitas, м. Варшава (Польща), Львівській національній академії мистецтв, Київському національному університеті технологій та дизайну, Хмельницькому обласному художньому музеї, Національній академії образотворчого мистецтва і архітектури (м. Київ), Хмельницькій гуманітарно-педагогічній академії, Рівненському центрі ПК та перепідготовки працівників культури НАКККіМ, а також в Хмельницькому національному університеті та шляхом інформального стажування в інших організаціях і установах України.

При кафедрі створено Навчально-науково-виробничий центр Дизайну та Мистецтва, призначений для надання таких послуг:

1. У сфері освітньої діяльності, зокрема видання та реалізація навчальної літератури, методичних, науково-методичних, наукових, науково-технічних видань, друкованих засобів масової інформації (газети, часописи, альманахи тощо);

2. У сфері наукової та науково-технічної діяльності, зокрема проведення науково-дослідних, дослідно-конструкторських, проектно-конструкторських, технологічних, пошукових та проектно-пошукових робіт; проведення курсів, консультацій, семінарів, практикумів, тренінгів, стажування; виготовлення, реалізація та ремонт меблів; виготовлення та реалізація власної сувенірної продукції.

3. Інші послуги, зокрема надання поліграфічних та рекламних послуг, реалізація власної друкованої продукції, у тому числі інформаційної, рекламної та бланкової (крім видання та реалізації навчальної літератури, методичних, науково-методичних, наукових, науково-технічних видань, друкованих засобів масової інформації (газет, часописів, альманахів тощо), видання та розміщення на веб-сайтах банерів та іншої рекламної продукції в електронній формі; розроблення поліграфічного дизайну; надання послуг з редагування, перекладу наукової, довідкової, технічної, навчальної, навчально-методичної, художньої літератури, комп’ютерного набору, верстання текстів.